Sposób Realizacji
Zaloguj się
Warsztaty dla wykładowców Przedsiębiorczości Technologicznej
Powrót

Aktualności
20/11/2015
Podatki dla przedsiębiorców nie takie straszne

17/11/2015
Wątpliwości wobec rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika

04/09/2015
Przedsiębiorca – aparat skarbowy: kto słabszy kto silniejszy?


Cele

W ramach zintegrowanego programu wspierania innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej (patrz diagram) istotnym rozszerzeniem oferty skierowanej dla studentów są zaawansowane programy szkoleniowo-doradcze skierowane do pracowników naukowych i doktorantów, przygotowujące ich do uruchomienia przedsięwzięć bazujących na nowoczesnych technologiach.

Bogate doświadczenia międzynarodowe w tym zakresie zostały one potwierdzone w ramach programu Innowator, zainicjowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej, który miał trzy edycje w latach 2007-2008 objął grupę ok. 50 doktorantów nauk ścisłych z całej Polski.  Moduł szkoleniowo-doradczy  był  koordynowany przez prof. dr hab. Jerzego Cieślika. W 2008 r. przedmiot pod nazwą „Przedsiębiorczość technologiczna” był realizowany eksperymentalnie na Studium Doktoranckim Politechniki Warszawskiej.

Zdobyte doświadczenia dydaktyczne i wdrożeniowe  stanowią  podstawę do wdrożenia przedmiotu  (zajęć o charakterze warsztatowym) „Przedsiębiorczość technologiczna”, w ramach studiów doktoranckich  i/lub warsztatów dla pracowników naukowych na kierunkach technicznych i nauk ścisłych.  Projekt zakłada przeszkolenie  i doradztwo dla wykładowców i konsultantów, którzy wdrożą tego typu programy na pięciu wyższych uczelniach  realizujących kierunki kształcenia, o których mowa wyżej.

Licencja Creative Commons
O ile nie jest to stwierdzone inaczej wszystkie materiały na tej stronie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Fundacji Edukacji i Rozwoju Przedsiębiorczości.
X